Селтикс Кристапс Порзингис се справя с „рядка“ контузия на крака, под въпрос за третия мач от финалите на НБА
Снимка: foxnews.com
Fox News | 2024-06-13 | 15:23:20

Нападателят на Бостън Селтикс Кристапс Порзингис е под въпрос за третия мач от финалите на НБА срещу Далас Маверикс и това не е контузията на прасеца, която го държеше извън мачовете преди тази серия.

Това е нова, "рядка" контузия, която отборът обяви във вторник.

„Кристапс Порзингис претърпя разкъсване на медиалния ретинакулум, позволяващо изкълчване на задното тибиално сухожилие на левия му крак в 3:27 на третата четвърт на мач 2“, се казва в изявление на Селтикс. „Контузията не е свързана с предишната травма на Порзингис в десния прасец. След консултация с множество специалисти относно рядката контузия, наличността му за предстоящите мачове ще се определя всеки ден.“

Кристапс Порзингис, номер 8 от Бостън Селтикс, гледа след мача срещу Далас Маверикс по време на мач 1 от финалите на НБА през 2024 г. на 6 юни 2024 г. в TD Garden в Бостън. (Дейвид Доу/NBAE чрез Getty Images)

Изкълчването на задното сухожилие на тибиалиса е изключително рядко, тъй като CBS Sports установи, че има само 32 документирани случая в проучване от 2006 г.

Порзингис каза, че е „решен“ да се опита да преодолее контузията, чрез ESPN, като се има предвид, че това е последната серия за годината. Въпреки това, старши треньорът на Селтикс Джо Мазула, който гледаше как Порзингис играе ключова роля, за да поведе с 2-0 в серията, ще изслуша своя медицински екип, за да чуе техните мисли дали големият мъж трябва да е на пода.

„Взехме решението да играем извън ръцете му, поради важността му“, каза Мазула пред репортери. „Така че той ще направи всичко възможно, за да играе, а след това ще оставим това на нашия медицински екип.“

Порзингис беше забелязан с шина на левия си глезен, докато отделяше време да говори с репортери във вторник. В социалните медии се разпространи и видео на Порзингис, който се разхожда свободно и изглежда без болка.

„Ще умра там“, каза той след мач 2.

Феновете може да се чудят защо Mazzulla каза, че решението не е в неговите ръце.

Кристапс Порзингис, №8 от Бостън Селтикс, е защитаван от Кайри Ървинг, №11 от Далас Маверикс, по време на четвъртата четвърт на мач две от Финалите на НБА 2024 в TD Garden на 9 юни 2024 г. в Бостън. (Адам Гланцман/Гети изображения)

Завръщането на Порзингис за Селтикс беше ясен тласък, когато тази серия започна. Той влезе от пейката за Бостън, но имаше втория най-много точки в отбора в мач 1 с 20, като същевременно събра шест борби.

В мач 2 Порзингис имаше 12 точки, четири борби и една асистенция за 23 минути, преди да се контузи.

Мазула знае какво въздействие оказва в двата края на терена, особено в атака, тъй като защитите не могат да го оставят несъответстващ, като същевременно трябва да се тревожи за Джейлън Браун, Джейсън Тейтъм и други, които могат да вкарат ще. В защита височината и ловкостта на Порзингис му дават способността да пази всеки на пода.

Кристапс Порзингис, номер 8 от Бостън Селтикс, гледа по време на първата четвърт срещу Далас Маверикс във втори мач от финалите на НБА 2024 в TD Garden на 9 юни 2024 г. в Бостън. (Мади Майер/ Getty Images)

Сряда вечер бележи първия мач от финалите в Далас и всички ще следят внимателно дали Порзингис може да се справи с Селтикс. Твърде рано е да се каже дали играта ще се промени с него извън терена, но той със сигурност ще липсва на Бостън, ако отново трябва да носи улични дрехи на пейката в тези плейофи.

Следвайте Fox News Digital’s и се абонирайте за .

Скот Томпсън е спортен писател за Fox News Digital.

Източник: foxnews.com